tajlandia z polskim przewodnikiem

 

Jeżeli nie byłeś nigdy w Azji, to swoją przygodę z tym kontynentem warto zacząć właśnie od Tajlandii, która graniczy z Laosem i Kambodżą na wschodzie, Malezją na południu oraz z Birmą na zachodzie. Największymi wyspami są: Phuket, Samui i Phangan. Jest tam bardzo dobre i tanie jedzenie, moim zdaniem najlepsza kuchnia Azji południowo – wschodniej. Ogromna konkurencja jeśli chodzi o hotele, hostele, domki, pokoje, wille, apartamenty itp. powoduje duże zróżnicowanie cenowe, także każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to bezpieczny kraj pełen kontrastów i interesujących ludzi. Bangkok to moim zdaniem najfajniejsza metropolia świata. Szczegółowa oferta pakietów wycieczkowych na Tajlandię, z cenami i planem na każdy dzień, jest wysyłana w formie PDF, zainteresowanych proszę o kontakt mailowy na – kontakt@ucieczkadoraju.pl

BANGKOK, PHUKET, PATTAYA

          BANGKOK

Stolica i największe miasto Tajlandii, tętniące życiem, pełne kontrastów i sprzeczności, położone w południowej części kraju nad rzeką Menam. Tradycja miesza się tutaj z nowoczesnością, przepych z biedą, a szczerość z wyrachowaniem. Jest to jedno z najszybciej rosnących i najbardziej dynamicznie rozwijających się  miast pod względem ekonomicznym w Azji południowo-wschodniej. Metropolia oferuje bardzo bogate życie nocne oraz duchowe. Oprócz słynnych na całym świecie dzielnic z damami do towarzystwa, znajdziemy tu mnóstwo buddyjskich (i nie tylko) świątyń, tradycyjnych marketów, ogromnych galerii handlowych i nieszablonowych drapaczy chmur, na dachu których można zjeść posiłek lub napić się drinka, podziwiając panoramę miasta. W Bangkoku spędziłem trzy miesiące i na pewno będę chciał tam wrócić jeszcze nie raz. W ofercie pokoje, apartamenty, wycieczki.

           PHUKET

Wyspa w Tajlandii, położona na Morzu Andamańskim, tuż przy zachodnim brzegu Półwyspu Malajskiego. Phuket jest również nazwą największego w tym rejonie miasta. Wyspa jest jedną z wielu atrakcji turystycznych kraju, ma bardzo dobrą infrastrukturę i przyciąga tłumy turystów, głównie bogatych. Na dwudziestu kilku pięknych plażach znajduje się kilkaset hoteli i resortów w różnej klasie, choć głównie tych z górnej i najwyższej półki. Plaże są dość ładne, wysprzątane i zadbane, woda turkusowa z elementami rafy, okoliczności przyrody też całkiem fajne. Mnóstwo tu barów, restauracji i sklepów. Phuket słynie z intensywnego życia nocnego. Jeśli chodzi o turystów, to przeważnie są to zamożni ludzie na zorganizowanych przez biura podróży wakacjach. Wszystko pięknie, tylko w ten sposób nie odkryją tego, co ta wyspa ma do zaoferowania. Z nami jest inaczej. W zwiedzaniu Phuket bardzo pomaga znajomość lokalnych kontekstów, specyficznych zachowań sprzedawców, najlepszych tras i miejsc, jednocześnie uwzględniając koszty i napięty harmonogram podróży. W ofercie pokoje, domki, wycieczki, nurkowania.

 

 


         
          PATTAYA

Pattaya stała się sławna ze względu na tętniące w tym mieście życie nocne i sex turystykę. Mnóstwo tu dyskotek, barów, niezliczonych klubów go-go i salonów masażu. W nocy tętnią życiem plaże. Można posłuchać muzyki na żywo, wziąć udział w karaoke, obejrzeć kabaret, potańczyć lub zrobić zakupy w jednym z nocnych sklepów. Poza oczywistą atrakcją jaką są tutaj dziewczyny, to Pattaya posiada pola golfowe o światowym standardzie oraz możliwość uprawiania sportów wodnych i wycieczek na pobliskie wyspy. Współpracuję z człowiekiem specjalizującym się w nocno/imprezowym stylu życia, który pokaże Wam to miejsce od strony rozrywkowej jak nikt inny, ale również może zabrać Was na wspomniane wcześniej pobliskie wysepki i najciekawsze miejsca w Pattaya i jej okolicach i doradzić gdzie się zatrzymać. W ofercie pokoje, domki, apartamenty, wycieczki, nurkowania.

GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ?