indonezja z polskim przewodnikiem

 

Archipelag 17.000 wysp, czyli największy kraj wyspiarski na świecie. Statystycznie co trzecia wyspa jest niezamieszkała, a najbardziej znana i popularna to Bali, które posiada bogatą kulturę i wiele atrakcji turystycznych takich jak tarasy ryżowe, wodospady, rajskie plaże i ciekawe świątynie hinduskie. Bali jest na tyle duże, że dla kogoś kto jest tam pierwszy raz, może być trudne do ogarnięcia na własną rękę. Dlatego polecam zwiedzać ze sprawdzonym, polskim przewodnikiem. Poza Bali warto zobaczyć jej piękniejszą i niedocenianą siostrę – wyspę Lombok i trzy małe, rajskie wysepki – Gili Air, Gili Meno i Gili Trawangan. Z Bali mamy bardzo blisko na Nusa Penida, która posiada kilka ikonicznych miejsc, uwielbianych przez instagramowiczów, gdyż widoki zapierają dech w piersi. Szczegółowa oferta pakietów wycieczkowych na Indonezję, z cenami i planem na każdy dzień, jest wysyłana w formie PDF, zainteresowanych proszę o kontakt mailowy na – kontakt@ucieczkadoraju.pl

BALI, LOMBOK, GILI, NUSA PENIDA

              BALI

Wyspa Bogów i szczęśliwych ludzi – właśnie tak jest nazywana przez lokalnych mieszkańców. Bali, jak każda inna popularna destynacja turystyczna jest pełne kontrastów i jedni je kochają, a inni mówią, że komercyjna tandeta. Kto ma rację? No właśnie, żeby to wiedzieć trzeba przynajmniej raz w życiu się tam wybrać, takie jest moje zdanie. Oczywiście wybierając się tam na wakacje zakupione w typowym biurze podróży, nie możemy oczekiwać, że doświadczymy w pełni autentycznej kultury balijskiej. Będą to raczej masowe wycieczki w sztampowe i oblegane przez turystów, najbardziej znane i popularne miejsca, jak ktoś tak lubi to proszę bardzo. Na Bali można spędzić dwutygodniowe wakacje, nie ruszając się z plaży przy jednym z luksusowych hoteli. Warto jednak poszukać tego, co autentyczne – pałace dawnych władców, świątynie, cuda natury, dzieła sztuki, barwne stroje i egzotyczne święta przekonają nas, że Bali to tak naprawdę inny kosmos, a nasz przewodnik na miejscu dopilnuje abyście doświadczyli prawdziwego uroku tej wyspy. W ofercie pokoje, domki, wycieczki, nurkowania.

           LOMBOK

Mi osobiście Lombok podoba się dużo bardziej niż Bali. Jeżeli komuś nie przeszkadza fakt, że większość mieszkańców tej pięknej wyspy to Muzułmanie, to jest to zdecydowanie MUST SEE. Nie ma tak rozwiniętej infrastruktury, tylu atrakcji i tak barwnej kultury, za to ma ładniejsze plaże i mniej komercyjny charakter. Jest też odrobinę mniejsza, ma średnicę około 80km.  Lombok nadal posiada dziką roślinność, idylliczną linię brzegową i autentyczne, tradycyjne społeczności. Jako mniej popularny turystyczny cel, oferuje większość towarów i usług w dużo niższych cenach, niż Bali. Wielu turystów jest zaskoczonych, jak przystępne ceny oferują prywatne wille oraz fantastyczne restauracje. Bali i Lombok mają swoje własne idylliczne plaże, ale tylko jedna z tych wysp, Lombok, ma wybrzeże o różowych piaskach. Pink Beach, lub jak mieszkańcy nazywają to miejsce Tangsi Beach, znajduje się z dala od innych obszarów turystycznych i nadal zachowuje swój naturalny stan, z czystą wodą i dziewiczym piaskiem w różowym odcieniu (zdjęcie po lewej). W ofercie pokoje, domki, wycieczki, nurkowania.

               GILI

Trzy kameralne wysepki, położone u wybrzeży wyspy Lombok, które są odwiedzane głównie przez BackPackersów, ze względu na imprezową atmosferę i budżetowe opcje noclegowe. Wysepki oferują bardzo ładne plaże z białym piaskiem, zawsze ciepłą i przejrzystą wodą. W morzu podczas nurkowania lub snorkelowania jest duża szansa zobaczenia różnych, kolorowych rybek, żółwi morskich, a okazyjnie nawet mant. Na wyspach Gili nie ma pojazdów z silnikiem i nie ma też asfaltu, jeżdżą tylko rowery i bryczki konne. Czas na tych wysepkach płynie wolniej, można tam porządnie wypocząć. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, która Gili jest najlepsza, gdyż różnią się i odpowiadają na inne oczekiwania. Gili Trawangan jest największa i przyciąga największe tłumy, nazywana jest Party Island, pewnie domyślacie się dlaczego. Gili Air ma największą liczbę lokalnych mieszkańców i najbujniejszą roślinność i jest druga co do wielkości z całej trójki. Mniej imprez, mniej ludzi, mniej hałasu. Gili Meno jest położona pomiędzy Air a Trawangan i jest najspokojniejszą wyspą, prawie całkowicie pozbawioną życia nocnego, z najsłabiej rozwiniętą infrastrukturą, za to posiada najładniejsze plaże. W ofercie pokoje, domki, wycieczki, nurkowania.

 

      NUSA PENIDA

Bardzo ładna wyspa położona niedaleko Bali – jakieś 90 minut rejsu promem. Zachwyca tutejsza natura, plaże, widoki i atmosfera. To takie Bali 50 lat temu, zanim zaczęła się tam masowa turystyka. Na zwiedzanie tej niezwykłej wyspy warto zarezerwować sobie około 5 dni. Jednym z wielu ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc jest Crystal Bay z uroczą plażą, na której można podziwiać zachody słońca oraz spróbować lokalnego jedzenia w tutejszej restauracji. Kolejnym fajnym miejscem na relaks i podziwianie zachodu słońca jest Banah Cliff. Potem Pasih Andus ze względu na ogromne klify, krajobrazy i niezwykłą barwę morza. Cała wyspa jest wręcz idealna do podziwiania, nie ma na niej dużej ilości turystów, co za tym idzie infrastruktura jest dużo słabiej rozwinięta, ale to może być nawet plusem i mieć swoje uroki, szczególnie dla tych co szukają ciszy, spokoju i bardziej dziewiczych, mniej turystycznych miejsc. W grupowych pakietach kilkudniowych.

 

 

 

GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ?