filipiny z polskim przewodnikiem

 

Mój ulubiony kraj w Azji południowo-wschodniej. Piękny, dziki, nie do końca odkryty z przyjaznymi, spontanicznymi ludźmi i niesamowitą atmosferą. Położone na Archipelagu Filipińskim Oceanu Spokojnego, od północy oblewane wodami cieśniny Luzon, od zachodu wodami Morza Południowo chińskiego. Stolica – Manila może być przytłaczająca, tak jak większość filipińskich miast (no chyba, że szukamy nocnego życia), ale rekompensują nam to przepiękne rajskie wysepki, których jest tu mnóstwo. Całe Filipiny to ponad siedem tysięcy wysp, w mojej ofercie są cztery, moim zdaniem najfajniejsze. Szczegółowa oferta pakietów wycieczkowych na Filipiny, z cenami i planem na każdy dzień, jest wysyłana w formie PDF, zainteresowanych proszę o kontakt mailowy na – kontakt@ucieczkadoraju.pl

MANILA, SIQUIJOR, PANGLAO, BOHOL, CAMIGUIN

 

            SIQUIJOR

To właśnie na tej wyspie powstała większość filmów Ucieczki Do Raju. Idealne miejsce na dwutygodniowe wakacje dla singla, pary lub rodziny z dziećmi. Są dwa super wodospady w których można się kąpać i skakać do wody z liny jak Tarzan (środkowe zdjęcie powyżej).
Wyspa jest bardzo zróżnicowana, posiada rajskie plaże, jaskinie, góry, pola ryżowe, wodospady i piękne rafy koralowe. Na całej wyspie mieszka około stu tysięcy mieszkańców, jest sześć głównych miasteczek, ale większość turystów wybiera zachodnie wybrzeże i miasteczko San Juan, głównie dlatego, że to tam jest najwięcej resortów i atrakcji turystycznych, plus piękne wybrzeże z długimi plażami i widokiem na bajeczne zachody słońca, z których wyspa Siquijor słynie. Jeśli ktoś lubi nurkować, to jest tu wiele miejsc, w których można odkrywać magię podwodnego świata. Z Siquijor jest bardzo blisko na Apo Island, przepiękną malutką wysepkę, wokół której krążą wielkie żółwie, można tam z nimi nurkować. Wszystkie opisane w tej karcie miejsca są w zasięgu ręki z Siquijor. Jak ktoś lubi często zmieniać lokalizację, to na każdej z tych wysp może spędzić po kilka dni. W ofercie pokoje, domki, wycieczki, nurkowania.

  BOHOL i PANGLAO

Panglao to malutka rajska wysepka połączona mostem z wyspą Bohol. Większość ludzi, którzy odwiedzają Bohol, zatrzymuje się właśnie na Panglao, przeważnie blisko słynnej plaży Alona Beach. Panglao jest idealną bazą wypadową do zwiedzania Bohol’u, którego głównymi atrakcjami są Czekoladowe Wzgórza – ponad tysiąc wapiennych kopców o wysokości od trzydziestu do stu metrów porośniętych trawą, która w sezonie suchym robi się brązowa, przez co nadaje im czekoladowy wygląd, stąd nazwa. Sanktuarium Tarsierów, czyli jednych z najmniejszych małpek na świecie, które charakteryzują się bardzo wyłupiastymi oczami. Rejs łodzią po rzece Loboc (super widoki i odrobina folkloru) – ciekawostka, dokładnie tam były kręcone niektóre sceny kultowego filmu “Czas Apokalipsy” w reżyserii Francis Ford Coppola. ZipLine nad rzeką Loboc i pierwszy na świecie ZipLine rowerem w Chocolate Hills Adventure Park – moim zdaniem dwie najfajniejsze atrakcje tej wyspy. Bambusowy most w Tigbao. Oprócz tego na Bohol są jaskinie, wodospady i mnóstwo innych atrakcji do eksploracji. W ofercie pokoje, domki, wycieczki, nurkowania.

          CAMIGUIN

Niewielka, wulkaniczna wyspa, w sumie to bardzo wulkaniczna, gdyż znajduje się na niej aż siedem wulkanów, ale nie ma się czego bać 🙂 Nie ma na niej piaszczystych, rajskich plaż, oprócz tego co widzicie na zdjęciu po lewej i kolejnej na południu wyspy. Camiguin nadrabia obfitością roślinności, niespotykaną nigdzie indziej na Filipinach, właśnie dzięki wulkanicznej glebie. Są tu również wodospady, dżungle, gorące wulkaniczne źródła w których się można kąpać. Dla kogo jest ta wyspa? Dla ludzi, którzy cenią sobie dziewiczy klimat danego miejsca i życie zbliżone do lokalnego. Nie ma tu tylu turystów jak na wyżej wspomnianych wyspach, dzięki czemu Wasze doświadczenie podróżnicze będzie dużo bardziej autentyczne i mniej komercyjne. W ofercie pokoje, domki, wycieczki, nurkowania.

               MANILA

PAKIETY WYCIECZEK MANILA 

 

Cena do 3 osób – 150 euro. Cena od 4 do 6 osób 200 euro (ceny są za grupę nie za osobę).
Wycieczka jednodniowa, start godzina 16:00 finish koło północy.

gdzie się zatrzymać?

Siquijor ISLAND

CZĘŚĆ WYSPY - SAN JUAN

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Zaprzyjaźniony Guest House.

Siquijor ISLAND

CZĘŚĆ WYSPY - SIQUIJOR

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Zaprzyjaźniony Guest House.