Książki, które zmienią Twoje życie. Obudź się!!

Książki, które zmienią Twoje życie. Obudź się!!

by Damian Drazek, 1 lipca 2014

Nie jestem jakimś tam wielkim czytaczem, połykaczem wszystkiego co się tylko da, a w szczególności bestsellerów „New York Times”a” i tego typu komercyjnych gadżetów. Podświadomie pozwoliłem sobie, żeby w moim życiu doborem książek kierowała intuicja i muszę przyznać, że ta podświadoma decyzja była bardzo dobra.Pomogła mi ona otworzyć percepcję na nieznane dotąd aspekty rzeczywistośći i lepiej zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, bo oficjalna wersja zawsze wzbudzała we mnie sporo wątpliwości.

Wszyscy wiemy co to książki, że to takie coś co się czyta w szkole, albo kupuje komuś na urodziny, ale nie wszyscy wiemy, że niektóre książki to prawdziwe skarby, otwierające oczy i zmieniające kierunek naszego życia na ten właściwszy. Piszę właściwszy bo nie chcę negować tego, że obecny kierunek jest niewłaściwy, ale opierając się na algorytmach wynikających z systemu edukacji, religii i wychowania, jest duże prawdopodobieństwo, że nasze życie, gdybyśmy tylko wiedzieli jak to zrobić, mogło by jechać w bardziej właściwym dla nas kierunku i po mniej wyboistych torach.

Literatura, którą ja preferuję to literatura „non-fiction”, a tuż za nią, wydawałoby się jej przeciwieństwo czyli „science-fiction” ale to przeciwieństwo jest bliższe prawdy niż mity na temat ziemi, w które teraz tak ślepo wierzy większość społeczeństwa. Na samym końcu posta podam tytuły książek z gatunku literatury pięknej, które moim zdaniem są warte przeczytania. Nie będzie ich wiele i będą na końcu ponieważ uważam, że nie są one aż tak ważne jak przeczytane przeze mnie książki „non-fiction”. Nie zrozumcie mnie źle, cenię sobie literaturę piękną i kilku jej klasyków, ale gatunek ten zaliczam do kategorii książek rozrywkowych, niczego nowego nie wnoszących do naszego życia, oprócz przyjemności czytania i odczuwania różnych tam emocji, w przeciwieństwie do książek „non-fiction”, które zaliczyłbym bardziej do książek otwierających oczy na otaczający nas świat.

Jeśli z natury jesteś ignorantem, to polecam przestać czytać, włączyć sobie TV i pooglądać Taniec z Gwiazdami, bo mogłoby się niechcący okazać, że Twój światopogląd legnie w gruzach, a tego przecież nie chcemy.

A więc przejdźmy do książek.

Na sam początek przygody otwierającej bramy percepcji na pozazmysłowe aspekty rzeczywistości, polecam trylogię Roberta Monroe, w której autor opisuje kilkadziesiąt lat doświadczeń podróżowania po świecie, do którego wszyscy udajemy się po śmierci naszego ciała. Jest to fascynująca seria trzech książek, w której poznajemy odpowiedzi na takie pytania jak:

1. Czy istnieje życie po śmierci?

2. Czy istnieje Niebo i Piekło?

3. Skąd się tu wzięliśmy?

4. Dokąd zmierzamy?

5. Gdzie jesteśmy teraz jako cywilizacja?

6. Jak pokonać strach przed umieraniem?

7. Na jakiej zasadzie działają wszystkie systemy wierzeń i przekonań?

8. Czym są sny?

I wiele, wiele innych pytań, które każdemu choć trochę samodzielnie myślącemu człowiekowi przychodzą do głowy bez większego powodu. Osobiście przeczytałem całą trylogię już klka razy, włącznie z oryginalną, angielską wersją. Za każdym razem wyciągałem z książek nową wiedzę i uczyłem się ciekawych rzeczy na temat samego siebie i otaczającego mnie świata. Tytuły książek w porządku chronologicznym to:

1. Robert Monroe „Podróże Poza Ciałem”.

2. Robert Monroe „Dalekie Podróże”.

3. Robert Monroe „Najdalsza Podróż”.

Po przeczytaniu tych książek warto lekko ochłonąć i przyswoić sobie tą bezcenną wiedzę, ale nie ma co pozostawać na laurach zbyt długo, bo czekają na nas wspaniałe książki następcy Roberta, Bruca Moena. Bruce Moen sam zaczął doświadczać dziwnych stanów świadomości, które doprowadziły go do instytutu założonego przez Roberta Monroe, zajmującego się badaniem odmiennych rzeczywistości i życia po śmierci. Obaj panowie przeprowadzili dziesiątki doświadczeń potwierdzających prawdziwość ich podróży. Kiedy Robert Monroe zmarł w szpitalu na zapalenie płuc, Bruce przejął pałeczkę, i pracował dalej w kierunku który narzucił Monroe. Bruce Moen napisał pięć książek, które w bardzo znaczący sposób uzupełniają to o czym pisał Robert Monroe. Dowiadujemy się na przykład jak działają przekonania i wiara, jak pozbyć się niepotrzebnych przekonań, na jakiej zasadzie funkcjonuje to co nazywamy piekłem i niebem, jak pozbyć się duchów zamieszkujących nasz dom, jak pomagać zagubionym duszom, które często nawet nie wiedzą, że Ich ciała fizyczne już zmarły. Bruce Moen uczestniczył w odzyskiwaniu dusz po trzęsieniu ziemi w Indiach, w którym zginęło 68 tysięcy osób, oraz po domniemanym zamachu terrorystycznym w Oklahoma City w którym zginęło 168 osób. Poprzez bezpośrednie doświadczenie tych wydarzeń od strony ofiar, zrozumiał naturę praw rządzących życiem po śmierci.

1. Bruce Moen  “Podróże w nieznane”.

2. Bruce Moen  “Podróż poza wszelkie wątpliwości”.

3. Bruce Moen.  “Podróże do życia po śmierci”.

4. Bruce Moen.  “Podróż do ojca ciekawości”.

5. Bruce Moen.  “Świadome podróże w niefizyczne światy”.

Jak już ogarniemy się z emocjonalnego szoku po przeczytaniu tych książek, dzięki którym zrozumiemy, że śmierć fizyczna jest tylko przejściem z jednego stanu świadomości w drugi, jak obudzenie się z długiego snu, warto się trochę wyluzować i wrócić do „TU i TERAZ” czytając fantastyczne książki Eckhart”a Tolle, który uzmysłowi nam, że nie ma w naszym życiu niczego ważniejszego niż chwila obecna i jej świadome, pełne przeżywanie. Autor w pewnym momencie swojego życia popadł w tzw. lęk społeczny, przez co przestał pracować, zamknął się na długi czas we własnym domu i odizolował od społeczeństwa, co doprowadziło go do wielomiesięcznego przesiadywania na ławkach w parkach i obserwowania natury i zaowocowało napisaniem serii wspaniałych książek, które odmieniły życie wielu osób na całym świecie. Chciałem napisać pełną, pozytywną recenzję, jego książek, ale w sumie brak mi słów. Po prostu są to zdecydowanie jedne z najważniejszych, najbardziej wartościowych i najgłębszych (przy równoczesnej prostocie) książek, jakie miałem okazję przeczytać. Polecam gorąco KAŻDEMU.

1. Eckhart Tolle.  “Potęga Teraźniejszości”.

2. Eckhart Tolle.  “Nowa Ziemia”.

3. Eckhart Tolle.  “Mowa Ciszy”.

No i jak już się wyluzujemy i skupimy na chwili obecnej, warto zajrzeć do prześwietnych książek rosyjskiego pisarza non-fiction Vadim”a Zeeland”a, który podpowie nam jak osiągnąć to czego pragniemy, a w tym celu będziemy musieli jedynie dostroić nasz umysł i duszę na nasze prawdziwe pragnienia i podążać za nimi w działaniu.

Transerfing to jednocześnie nazwa teorii i technik przedstawionych w serii Vadima Zelanda. Otwierają one zaczarowane drzwi do świata, w którym czeka Cię zderzenie z bardzo dziwnymi i niecodziennymi rzeczami. Autor odkrywa przed czytelnikami fascynujące prawa rządzące wszechświatem. Dzięki ich poznaniu, po przyswojeniu sobie wskazówek zawartych w książkach, możliwe staje się kierowanie rzeczywistością. I celu się tu nie osiąga, dokonując nadludzkich wysiłków – cel urzeczywistnia się przeważnie sam. Ostatnio tematykę omawianą w książce zaczęto na Wschodzie nazywać „psychologią kwantową”. Czas pokaże, czy ta nazwa się przyjmie.

Otaczający transerfera świat „nagina się”, „kłaniając się” mu i dopasowując do jego oczekiwań. Wszystko zmienia się dosłownie na jego oczach. Otwierają się zamknięte drzwi, pojawiają się ukryte niegdyś możliwości, życie zmienia się na lepsze, kończą się problemy finansowe, pojawia się miłość życia, problemy rozwiązują się same… Doznasz nieopisanych uczuć, kiedy odkryjesz w sobie zdolności, których istnienia nawet nie podejrzewałeś. Jest to podobne do wrażenia swobodnego spadania – to, co niewiarygodne w tak oszałamiająco zuchwały sposób zamienia się w rzeczywistość, że wprost zapiera dech w piersiach.

Transerfing uczy, co i jak robić, by tak właśnie się działo. Ostrzega, jak uciec przed wpływem działających w tym świecie sił, które chciałyby nas zniewolić. Pokazuje, jak wybierać dla siebie ze świata to, co najlepsze – najlepszy dla nas wariant z przestrzeni wariantów. Wyjaśnia też, jak robić to tak, by świat zaakceptował nasz wybór, nie sprzeciwiał się nam i nie kładł „kłód pod nogi”.

Transerfing to sposób na wybieranie swojego losu literalnie – tak jak wybiera się towar w supermarkecie.

Tom 1-„Przestrzeń Wariantów”.

Tom 2-„Szelest Porannych Gwiazd”.

Tom 3-„Naprzód w Przeszłość”.

Tom 4-„Zarządzanie Rzeczywistością”.

Tom 5-„Jabłka Padają w Niebo”.

Tom 6-„Sprawca Rzeczywistości”.

Tom 7-„Forum Snów”.

Tom 8-„Forum Marzeń Sennych”.

Podobał Ci się post? Podziel się ze znajomymi na Facebook’u.

33 Comments


  • Justa
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 3, 2014

  Trafiłam na Twojego bloga dziś z portalu "dobrewiadomosci.net.pl", które dostarczają mi więcej dobrych wiadomości dziennie niż "fakty", fakty po faktach", "informacje" "panorama", "teleexpress" itp.razem wzięte przez 365 dni w roku :) Oczywiście tych medialnych przekazów informacji staram się już nie oglądać,a skłoniły mnie do tego takie właśnie książki o których wspominasz. Też jestem na drodze do przebudzenia :) Dzięki za tytuły, które do tej pory nie trafiły w moje ręce - dziś je sobie zapisałam i na pewno zajrzę do nich. Wybrałeś cudowne życie - blisko natury, ludzi i słońca :) Szczęścia!!!

  • Hej Justa :) Dzięki za wiadomość :) Cieszę się, że znalazłaś na moim blogu książki, których jeszcze nie czytałaś. Polecam ci je gorąco :) Pozdrawiam P.S. Dobre wiadomości są dobre :)

  • Aga
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 20, 2014

  Cieszę się bardzo, że trafiłam na Waszą stronę ;) Podziwiam za pogodę ducha, realizację pasji i moc dobrej energii :) Dzięki za info nt. książek. Właśnie tego poszukiwałam. Ze swojej strony polecam wszystkim "Potęgę podświadomości" Josepha Murphy - niesamowicie pozytywna, oraz "Boską Matrycę" Gregga Bradena - dla drążących temat od strony bardziej naukowej ;) Powodzenia!

  • Dzięki Aga :) Również się cieszę :) Książki o których piszesz już kilka osób mi polecało, dlatego bardzo chciałbym je przeczytać, szczególnie potęgę podświadomości, no ale tu niestety nie mam :) Pozdrawiam Damian

    • rafal
     Reply Cancel Reply
    • Listopad 13, 2015

    Cieszę się że trafiłem na Waszą stronę :) Co do Potęgi Podświadomości to polecam :) W tym linku z mojego google drive znajdziesz audiobook tej książki oraz kilku innych bardzo dobrych pozycji :) Pozdrawiam z UK :) https://drive.google.com/folderview?id=0B7pO5ha2oAU7aXRrczhkajI3dUU&usp=sharing Ps jeśli link by jakimś cudem nie działał to pisz :)

  • - (DA)NUSIA
   Reply Cancel Reply
  • Grudzień 2, 2014

  A więc zaczynam poszukiwania wymienionych przez Ciebie tytułów. Tematyka jakże mi bliska... A "potęgę..." pewnie przywiozę CI osobiście :)

  • Dzięki, wolałbym coś innego, bo potęgę już czytałem 3 razy :)

  • Veda
   Reply Cancel Reply
  • Luty 19, 2015

  Damianie :) jeśli nie czytałeś to Polecam David Icke-przewodnik dla robotów David Icke-Najwiekszy Sekret Joseph Murphy-Potęga Podświadomości Darek Sugier-Miłość i Wolność poza ciałem oraz wszystkie tomy Anastazij czytałem kilka tytółów podanych przez ciebie..w gruncie rzeczy te książki mówią o tym samym i zmieniają nasze życia :) obserwuje cie od dawna ,czesto nie mam czasu i wracam po kilku miesiącach ale fascynują mnie zmiany które są widocznie w twoim zyciu. Filipiny to mój cel w przyszłośći , moze bedziemy mieli okazje porozmawiać o duchowości i otaczającej nas rzeczywistości rób swoje wariacie :)

  • Dzięki :) Co do Icke to znam dobrze, choć ani jednej książki nie czytałem, ale oglądałem wiele jego wykładów i programów :) Dzięki za komentarz i jak coś to zapraszam :)

  • Bartek
   Reply Cancel Reply
  • Luty 25, 2015

  Dopiero niedawno trafiłem na Twój kanał na YT i przyznam, że wciągną mnie jak zimne piwo nad jeziorem. Naturalną koleją rzeczy było odwiedzenie przeze mnie tego bloga. Jako książkoholik nie mogłem odpuścić wpisu o książkach i jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem, że pierwsi wymienieni przez Ciebie autorzy to Robert Monroe i Bruca Moen, których książki pochłonąłem będąc jeszcze uczniem szkoły średniej. Pozytywne zaskoczenie. Nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po pozostałe wymienione pozycje i życzyć Ci jeszcze więcej pozytywnej energii :) .

  • Dzięki Bartek :) Polecam te wszystkie książki i pozdrawiam z tropików :)

  • Reply Cancel Reply
  • Czerwiec 30, 2015

  Już myślałem że nikt na świecie nie czytał R. Monroe a tu proszę ... ;-) Pozdrawiam

  • Jest nas więcej niżCi się wydaje :D

    • Byle Do Pierwszego Oscara
     Reply Cancel Reply
    • Maj 14, 2016

    dokładnie. Trylogia Monroe najmocniej na mnie wpłynęła ze wszystkich przeczytanych do tej pory książek. Zmieniła moje podejście do tego czym jest życie, śmierć, ludzie i po co tu jesteśmy. A w szczególności, że to jest normalnie rollercoaster - kupiliśmy bilet i napierdalamy. Dużo przy tym różnych emocji ale po to właśnie kupiliśmy ten bilet ;) Efekt jest taki, że nie ma się co zbytnio tym wszystkim wkoło przejmować bo to nie jest na serio i nic złego nie może się tak naprawdę wydarzyć.

  • Monika
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 3, 2015

  Ciekawy tekst. Dzięki. Po nieznane lektury sięgnę z przyjemnością :)

  • Eli
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 3, 2015

  Niestety są tacy którzy to wszysko pierdolą. Pierdolą wszysko to o czym piszesz w imię rozumu i kultywowania zastanego porządku. I twierdzą że chłoptaś taki jak Ty może sobie hulać owszem, tak długo, dopóki komuś nie naskoczy na but, tzn. tak długo, dopóki będzie miał kasę. A kasa bierze się z komercji, z tego że ktoś będzie coś czytał, coś oglądał, coś kupi... ja nie kupię i nie obejrzę i nie doczytam do końca. Bo mam świadomość, np. wartosci czasu, bo akurat coś tworzę. Pytanie, po chuj?

  • Reply Cancel Reply
  • Listopad 3, 2015

  Cześć Damian. Może tak uda mi się do Ciebie dotrzeć.. ) Nie wiem jak traktujesz słowo CIEKAWOŚĆ, ale interesuje mnie jako rodowitego Legniczanina z jakiej części Legnicy podchodzisz i czy mamy wspólnych znajomych ? Mówiąc krótko, jeśli mam "pakować" mój mózg nową wiedzą/inf., chcę wiedzieć kto mi ją poleca. Pozdrawiam. Bogusław PS. Trochę inf. o mnie masz na fb..

  • Tomasz
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 3, 2015

  Hej :-) a co sądzisz o Przebudzeniu De Mello i pozycjach np. Osho, Fromma?

  • Athi
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 4, 2015

  Książki które proponunesz są bardzo niebezpieczne i mogą przyczynić się nawet do konieczności terapii psychicznej. Próby wyjścia z ciała które opisują te książki są bardzo niebezpieczne.

  • P.Tomas
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 4, 2015

  Hej Mieszkałem w Islandii, Niemczech, UK, i kilku innych miejscach. Chętnie wpadne w odwiedziny do Azji :) Polecane lektury doskonale znam i polecam wszystkim. Bardzo ciekawy blog, bezcenne informacje podane w prosty i zabawny sposób :) Kolejne miejsce, gdzie można poznać więcej świadomych osób i wymienić się doświadczeniami. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

  • Seweryn Sumski
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 7, 2015

  Ludzka Raso Powstań z Kolan autor Dawid Icke ta książka to wiedza i rozwój świadomości na w/w tematy. Wiedzę należy głosić aby ludzie przestali się czołgać,powstali z kolan i zburzyli mury. Uświadamianie zła nie jest jego wzmacnianiem,a przeciwnie niszczeniem go.

 • Dziękuję za Twoja listę rekomendowanych książek. Niektóre z tych pozycji również przeczytałem i sobie chwalę :) Pozwolę sobie to tego dodać listę ponad 30 autorów których: książki, seminaria i wywiady osobiście gorąco polecam. Link poniżej: www.BoguslawSzedny.com/ksi261380ki Aloha!

  • Tomek
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 10, 2015

  Drogi Autorze czy "praktykujesz" Pana Monroe? Pytam bo zastanawiam się nad rozpoczęciem takich praktyk, jednak wydaje się to dosyć niebezpieczne. Pozdrawiam :)

  • Tylko 2 razy mi się udało świadomie opuścić ciało, ale przestraszyłem się tego nieznanego świata. Jest to coś do czego trzeba się przyzwyczaić. Świadome sny są moim zdaniem dobrym pomostem. 3mam kciuki, dokształć się w temacie i BOOM, daj znać. :)

  • Rafał
   Reply Cancel Reply
  • Listopad 19, 2015

  Transerfing to najcudowniejsze dzieła jakie czytałem. W trakcie i tuż po czytaniu kolejnych tomów działy się rzeczy, które teraz uznałbym za piękny sen, ale nie - to była prawda. Transerfing dał mi to, czego brakowało w innych książkach typu "Secret" czy "Potęga podświadomości"- pożywkę dla umysłu, logiki. Wszystko zaczęło wydawać się takie logiczne. Niestety z czasem zapał minął i wsiąkłem ponownie w ten cały system. Czas się ponownie obudzić :)

  • M
   Reply Cancel Reply
  • Marzec 22, 2016

  Zerknij jeszcze na powiew oczyszczającego tolteckiego wiatru: 1. Don Miguel Ruiz - Cztery umowy 2. Don Miguel Ruiz - Piąta umowa 3. Don Miguel Ruiz - Ścieżka miłości 4. Don Miguel Ruiz - Głos wiedzy 5. Don Miguel Ruiz - Medytacje i modlitwy Ps. Dzięki za motywację do Transferingu M.

  • Agata
   Reply Cancel Reply
  • Czerwiec 26, 2016

  Tego szukalam!! Juz od kilku lat, moje przebudzenie spowodowalo ze nie umiem zyc, nie wiem jak zyc w tym dziwnym swiecie zahipnotyzowanych ludzi. Ksiazki juz na mej liscie chodz widze ze kilka z nich juz sie przewinelo przez moja skromna biblioteczke :) Oby wiecej takich blogow i ludzi!!

  • Reply Cancel Reply
  • Sierpień 11, 2016

  Tak mnie zainspirowałeś tym tekstem, że bez zastanowienia kupiłem trylogię. Jak dobrze pójdzie za parę dni się zacznę w nią wgryzać. Jak przeczytam to się podzielę wrażeniami :)

  • Michał
   Reply Cancel Reply
  • Sierpień 16, 2016

  Większość z podanych książek przeczytałem i są godne polecenia. Jednak osobiście książek Zelanda nie polecam. Mimo, iż tom pierwszy zrobił na mnie tak ogromne wrażenie, że zamówiłem pozostałe, włącznie z tomem dziewiątym, którego tutaj nie wymieniłeś i tarotem. Dlaczego? Bo jego książki to lanie wody. Można by to zamknąć w trzech tomach i byłaby z tego fajna trylogia, a tak zrobiła się wenezuelska telenowela :D.

  • Wiesz w sumie to może i masz rację, ale tak czy siak warto przeczytać właśnie chociaż pierwsze 3 :)

Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.