Czym Jest Piekło? Energetyczne i Emocjonalne Wzorce Piekieł.

by Damian Drazek, 1 lipca 2014

Fragment Książki Podróż Do Ojca Ciekawości

Poniżej znajdują się fragmenty książki „Podróż do ojca ciekawości” Bruca Moen”a, opisujące w bardzo przejżysty i zrozumiały sposób działanie piekieł i ludzi w nich uwięzionych, przez swój własny system przekonań i wzorców emocjonalnych. Zapraszam do fascynującej lektury.

Max znajduje się w piekle dla sadystów emocjonalnych. Nikt inny tam nie trafia, tylko tacy ludzie. Życie tam jest dla nich tak samo realne jak dla was życie na Ziemi. Wszyscy zamieszkujący to piekło mogą kontynuować swoje ulubione sadystyczne gry emocjonalne. A jeśli chcą, mogą wymyślać i wprowadzać w życie zupełnie nowe. Robią zwykle to, co najbardziej ich satysfakcjonowało w poprzednim życiu fizycznym, to samo też czynione jest w stosunku do nich. Max, żeby opuścić to miejsce, musi zmienić swój wzorzec energetyczny i przestać rezonować z sadyzmem emocjonalnym. Zrozumienie tego ułatwia porównanie do magnesu użyte w twojej książce. Tak jak siła magnesu przyciąga żelazo, tak energetyka Piekła Sadystów przyciąga facetów takich jak Max.

Żelazna sztabka przyciągana odpowiednio wiele razy przez magnes sama staje się magnesem. W ciągu swojego ostatniego życia Max, za każdym razem, kiedy pozwalał sobie na sadyzm emocjonalny w stosunku do kogoś, był taką sztabką podlegającą zorganizowanemu wpływowi sadystycznej energetyki. Jego istota przejmowała w coraz większym stopniu wzorzec emocjonalny sadyzmu. Sztabka, jaką był Max, przybierała wzór energetyczny magnesu Piekła Sadystów. Po śmierci jego energetyczna konstrukcja i suma jego przekonań przyciągnęły go do tego obszaru Focusa 25, gdzie wszyscy mają takie przekonania. Masz zupełną rację, twierdząc, że Max nie został przez nikogo posłany do piekła za karę. Po prostu został tam przyciągnięty przez swój nawyk bycia takim, a nie innym, w swoim ostatnim życiu. Jak już mówiłem, żeby móc opuścić Piekło Emocjonalnych Sadystów, Max musi zmienić wzorzec energetyczny.

Co się z nim stanie, gdy to zrobi? – zapytałem.

Ponieważ jego wzorzec energetyczny stanie się niekompatybilny z tym miejscem, Max nie będzie już do niego przyciągany. Są jednak różne stopnie niekompatybilności. Jeśli Max jest bardzo zatwardziałym sadystą emocjonalnym, może dostać się do piekła gdzieś w Focusie 24. Jeśli zmieni ten wzorzec energetyczny tylko trochę, stanie się jak magnes tracący częściowo swoją moc. Możesz to nazwać niskim stopniem niekompatybilności. Wówczas może się przenieść do Focusa 25, trochę mniej intensywnej wersji piekła. Jeśli osiągnie wysoki stopień niekompatybilności, może zostać wypędzony lub eksmitowany z tego miejsca. Coś w rodzaju wylania z pracy.

Co stanie się z Maksem, jeśli go „wyleją”?

Kiedy będzie już poza tym obszarem, Max może ponownie poddać się energetyce sadyzmu emocjonalnego i wtedy zostanie wciągnięty z powrotem do tego samego piekła. Ale być może nosi on w sobie jeszcze inny wzorzec energetyczny, na którym zacznie się koncentrować, co spowoduje wciągnięcie go do innego piekła na Terytorium Systemów Przekonań.

Ile różnych piekieł się tam znajduje? – zdumiałem się.

Bardzo wiele. Każde z nich jest pełne ludzi reprezentujących konkretny wzorzec energetyczny. Złodzieje, mordercy, gwałciciele itp. Max może zostać wciągnięty do jednego z nich, jeśli nosi w sobie odpowiedni wzorzec energetyczny na odpowiednio wysokim poziomie.

Co jeszcze może się z nim stać?

W zależności od tego, na ile będzie on w stanie uświadomić sobie nowe położenie, po wydostaniu się z piekła Max może postanowić, że nie chce już tam wracać. Jeśli sobie to uświadomi, otworzy się przed nim o wiele więcej możliwości.

W jaki sposób ludzie tacy jak Max mogą opuścić piekło? – zapytałem.

Max może na przykład być ofiarą powtarzających się sadystycznych ataków emocjonalnych ze strony innych mieszkańców piekła. Jeśli nie potrafi zbyt dobrze odpierać takich ataków, może pozostawać w ciągłym stanie emocjonalnego cierpienia. Jeśli stanie się to nie do zniesienia, Max może zapragnąć z tym skończyć. Niektórzy, tacy jak Max, szukając sposobu na zakończenie cierpienia, wydostają się z piekła, popełniając samobójstwo..

Samobójstwo? Czy przebywając już w jednym z tych piekieł, można umrzeć?

Oczywiście. Podczas naszego życia fizycznego rozwijamy różne przekonania, również takie, że każdy starzeje się i umiera. To przekonanie może zostać zabrane do życia po śmierci. Pamiętaj, że piekło Maksa jest dla niego tak samo realne jak rzeczywistość fizyczna dla ciebie. Max jest przekonany, że wciąż żyje. Tak jak wierzysz w to ty w swojej fizycznej rzeczywistości. Więc Max może targnąć się na swoje życie, aby uciec przed niekończącym się bólem życia w piekle..

Co potem, jeśli umrze? Jeśli, powiedzmy, zabije się, żeby uciec od tego koszmaru? – zapytałem.

Wówczas, podobnie jak w sytuacji gdyby został wyrzucony, jeśli będzie miał inny wzorzec energetyczny ciągnący go w kierunku innego piekła, może zostać przez nie wciągnięty. Jeśli nie będzie miał żadnego innego silnego wzorca, może zostać wciągnięty z powrotem do piekła, z którego usiłował się wydostać.

Czy chcesz powiedzieć, że może się tam ponownie urodzić jako niemowlę?

Zwykle nie dzieje się w ten sposób, chociaż owszem, i to się zdarza. Najczęściej jednak, krótko po samobójstwie, wraca się do piekła i zaczyna od momentu, w którym się je opuściło. Zdarza się, że osoba taka jak Max nie pamięta, że popełniła samobójstwo. Po prostu znajduje się ponownie w Piekle Emocjonalnych Sadystów. Wszystko może się toczyć po staremu, do chwili, w której przypomni sobie, że z sukcesem targnęła się na swoje życie. Wówczas uświadamia sobie, że samobójstwo nie umożliwia ucieczki od bólu.

Co może spowodować, że Max stanie się w dużym stopniu niekompatybilny energetycznie z tym piekłem? – dopytywałem się.

Czasami dwoje ludzi żyjących Tam wchodzi ze sobą w związek. Może to być klasyczna relacja damsko-męska lub każda inna. Większość z tych relacji nawiązuje się, gdy dwoje ludzi chce połączyć siły we wspólnych grach, chce chronić się nawzajem przed atakami innych, lub też bez przerwy mieć przy sobie kogoś, kto będzie celem emocjonalnych sadystycznych rozgrywek.

Zupełnie jak niektóre pary znane mi z rzeczywistości fizycznej -zamyśliłem się.

Taki związek zwykle polega na wzajemnym zadawaniu sobie bólu. Mogę dodać, że czasami, choć rzadko, dwoje ludzi w takim układzie wiąże się ze sobą w bardziej korzystny sposób. Zaczynają dostrzegać, że chwilami doświadczają mniejszego bólu. Dla kogoś takiego jak Max, który przechodził przez samobójstwo wystarczająco wiele razy, zmniejszenie bólu jest faktycznie zauważalne. Związek dwojga takich samobójców może doprowadzić do współpracy mającej na celu zminimalizowanie bólu emocjonalnego partnera. Czasami, choć bardzo rzadko, taka para będzie doświadczała przelotnego uczucia miłości. Zwykle najpierw doświadczają miłości jako braku bólu. Jeśli tak się zdarzy, czasami uczucie zaczyna wzrastać. Gdy zaczną oni sobie zdawać sprawę, że im mniej taranują się wzajemnie i męczą emocjonalnie, tym mniejszy ból odczuwają, mogą zacząć wychowywać się nawzajem i świadomie powstrzymywać się od takich zachowań. Jeśli partner również się stara, mogą zacząć pielęgnować tę miłość. Wówczas kultywowanie miłości zaczyna zmieniać poziom energetyki u nich obojga. Możesz myśleć o nich jak o parze alkoholików. Związek miłosny czasami stopniowo odciąga takie pary od alkoholizmu. Początkowo sprawiają wrażenie dwojga ludzi wspierających się nawzajem w swoim nałogu. Jeśli miłość, która ich łączy, rośnie, a ciągłe picie wciąż sprawia im ból, to owa miłość może uleczyć ich z nałogu. Tak długo, jak uczucie między nimi się rozwija, i jak długo pozostają razem, tak długo wzorzec energetyczny alkoholizmu jest nieobecny. Czasami miłość między takimi osobami jest wystarczająco silna, nawet jeśli któreś z nich umrze. W takim wypadku żadne z nich nie powinno trafić do Piekła Alkoholików.

To jest jeszcze do tego wszystkiego Piekło Alkoholików?

Jasne. Przekonanie, że alkohol pozwala przetrwać, jest wspólne bardzo wielu ludziom. Wróćmy jednak do oddzielenia po śmierci, posługując się przykładem piekła Maksa. Jak ci wiadomo, Terytoria Systemów Przekonań zajmują obszary świadomości, które Bob nazwał Focusami 24, 25 i 26. Powiedzmy, że po śmierci obie osoby, o których mówimy, wchodzą do Focusa 24. Jest to bardzo intensywny poziom Piekła Sadystów Emocjonalnych. Tak jakby zamieszkali w najgorszym sąsiedztwie w samym środku miasta. Jest to miejsce, gdzie mnóstwo osób zgromadzonych jest na bardzo małym obszarze. Owe dwie osoby byłyby tam bezustannie atakowane i brałyby odwet za te ataki. Uczucie pomiędzy nimi wzrasta, zaczynają je pielęgnować, wciąż muszą sobie jednak radzić z innymi osobami w sąsiedztwie. To właśnie jest przyczyna, dla której ludzie najczęściej dobierają się w pary – żeby mieć sojusznika w swojej grze, obrońcę przeciwko atakującym. Ich miłość wzrasta i mogą się zdecydować przenieść na przedmieścia, do Focusa 25.

Na przedmieścia?

Tak, tak samo jak na Ziemi, w piekłach są miasta, przedmieścia i wsie. Między mieszkańcami miast toczą się bez przerwy emocjonalne sadystyczne gry. Jest tam wiele osób i duże prawdopodobieństwo, że ktoś taki jak Max zostanie wciągnięty w grę jakiegoś profesjonalisty. Zatwardzialcy, którzy są prawdziwymi profesjonalistami, mogą zadać ból kilkuset osobom jednocześnie.

Kim są Zatwardzialcy? – zapytałem.

Mamy specjalne nazwy w klasyfikacji mieszkańców piekieł – odparł PŚ. – Zatwardzialec to ktoś, kto utrzymuje wysoki poziom energetyczny w obrębie piekła. Stracił połączenie z energią miłości na tyle, że świadomie robi innym, przeciętnym mieszkańcom, różne nikczemne rzeczy. Zatwardzialcy wolą grać w swoje gry z większymi grupami niż z jednostkami. Owe gry dla lepszego zrozumienia możemy porównać do walk gangów. Zatwardzialec będzie podburzał jeden gang przeciwko drugiemu. W ten sposób może emocjonalnie skrzywdzić bardzo wielu ludzi jednocześnie. W centrum miasta bardzo łatwo dać się wciągnąć w taką grę. To jedna z przyczyn, dla których część par odczuwających miłość preferuje przeniesienie się na przedmieścia, gdzie koncentracja ludności nie jest już tak duża i można uniknąć wciągnięcia w gry przez Profesjonalistów i Zatwardzialców. Zagęszczenie populacji na przedmieściach jest mniejsze, ludzie są tam rzadziej atakowani przez obcych, co w rezultacie może spowodować wzmocnienie miłosnych więzów. Para może wtedy zechcieć wyprowadzić się na wieś, do Focusa 26. Mieszka tam jeszcze mniej osób, ataki obcych są jeszcze rzadsze niż na przedmieściach. Mieszkając na wsi, nasza para może nawet rozpocząć nawiązywanie przyjaźni z sąsiadami. Powoduje to wzrastanie miłości nie tylko pomiędzy dwiema osobami, lecz także w całych grupach.

Czy jest to część procesu opuszczania piekła? -zapytałem.

Tak, ludzie mogą zostać wydaleni z piekła, jeśli wzmacniają miłość między sobą – uśmiechnął się PŚ. – W rzeczywistości jedna kochająca się para, troszcząca się o to, co czują inni, współpracująca z innymi w celu wyeliminowania bólu, wznosi się na bardzo wysoki poziom niekompatybilności z energetyką określonego piekła. To jeden z najlepszych sposobów umożliwiających opuszczenie piekła.

W jaki sposób się to odbywa?

Tak jak w przypadku kochającej się pary – odpowiedział PŚ z uśmiechem. – Miłość czyni niemożliwe możliwym.

Na przykład? – zapytałem.

Są pary uwięzione w Piekielnym Cyklu. Ich wzorce energetyczne przyciągają ich do kolejnych piekieł. Miłość może przyśpieszyć utratę tych wzorców.

Dlaczego? W jaki sposób? – byłem bardzo ciekawy odpowiedzi.

Załóżmy, że taka para nie rezonuje już energetycznie z sadyzmem emocjonalnym i zostaje wydalona z Piekła Sadystów. Załóżmy też, że oboje mają wystarczająco silny wzorzec energetyczny gwałcicieli, który przyciąga ich do Piekła Gwałcicieli. Zamieszkane jest ono jedynie przez gwałcicieli, więc każdy w nim gwałci każdego i sam jest gwałcony. Przebywanie w takim miejscu będzie powodowało znowu ogromny ból takiej pary.

Przerażająca egzystencja -jęknąłem. – Czy mogą się tam dostać razem?

To zależy, jak silne jest uczucie między nimi, oraz ile czasu upłynęło od opuszczenia przez nich poprzedniego piekła, i do jakiego obszaru Piekła Gwałcicieli dostaną się na samym początku. W zależności od wszystkich tych czynników mogą wejść tam razem lub osobno. W najlepszym wypadku wchodzą razem, nie tracąc się z oczu.

Poczekaj, mogą się tam dostać w tym samym czasie, jednak każdy trafia do innego obszaru Piekła Gwałcicieli?

Jest to jak najbardziej możliwe. Jedno z nich może zostać przyciągnięte przez intensywność Focusa 24, coś w rodzaju centrum miasta gwałcicieli. Drugie może mieć słabszy wzorzec energetyczny\r\ni wejść do Focusa 25 lub 26, na przedmieścia lub wieś.

Więc byłoby najlepiej – powiedziałem – gdyby udało się im obojgu wejść w tym samym czasie i miejscu do tego samego piekła? Dlaczego?

Ponieważ czyni to bardziej prawdopodobnym przypomnienie sobie przez nich, że byli razem w poprzednim piekle. Mogą zabrać ze sobą łączącą ich miłość do kolejnego piekła. Pamięć o sile takie-go połączenia obniża ból egzystencji w tym miejscu. Chroniąc siebie wzajemnie, dbając o siebie, sprawią, że łącząca ich miłość stanie się jeszcze silniejsza. Mogą pamiętać, przez co już razem przeszli. Być może wtedy szybciej przeniosą się na przedmieścia, a następnie na wieś, nawet jeśli dokładnie nie będą pamiętali, dlaczego to robią. Po przejściu kilku Cykli Piekielnych, przeskakując z jednego piekła do drugiego, mogą szybciej zacząć rozpoznawać metodę przechodzenia przez nie.

Rozdział 16. Ognie Piekielne.

Na czym polega ta metoda?

Im dłużej trwa wzajemna miłość, tym staje się silniejsza. Miłość automatycznie poszerza granice postrzegania. Wszystko, co muszą zrobić, to nadal się kochać i dbać o siebie. Jeśli to uczynią, szybko znajdą się poza Piekłem Gwałcicieli. Za każdym razem, gdy podejmują decyzję pozostania razem, kochania się i dbania o siebie, zmieniają wzorzec energetyczny. Uczą się, jak nie być już sadystami emocjonalnymi, nie być gwałcicielami, mordercami. Za każdym razem, kiedy zmieniają swoją postawę, przyciąganie piekła zmniejsza się, a czasami całkowicie zanika. Na pewnym etapie stają się świadomi tego procesu, decydują się zmienić swój wzorzec i więcej do niego nie wracać. Takie pary to najjaśniej świecące gwiazdy w Focusie 27. Przeszły przez wiele ogni wielu piekieł. W istocie nazywamy ich tutaj „Ogniami Piekielnymi”. Znają wszystkie gry wszystkich piekieł, wszystkie ich wariacje. Wiedzą, jak w nie grać na wszystkie możliwe sposoby. Należą do najpotężniejszych Pomocników. Praca z nimi tutaj, w Centrum Planowania, jest zaszczytem. Często są jedynymi osobami, którym udaje się odzyskać bardzo ciężkie przypadki z samego jądra energetycznego piekieł.

Co się dzieje, jeśli para, którą łączy miłość, wkracza do piekła w różnych jego miejscach? – zapytałem.

Jest wiele możliwości. Mogą pamiętać o sobie do pewnego stopnia i bezustannie przeszukiwać piekło, żeby się odnaleźć. Hollywood zwariowałoby na punkcie niektórych scenariuszy opartych na historii dwóch osób, którym udało się razem oswobodzić z jednego piekła i za chwilę tracą się z oczu, wkraczając w kolejne. Historie dwojga zakochanych przemierzających piekielne ulice w poszukiwaniu siebie nawzajem, ponieważ połączyła ich miłość, to najwspanialsze i najpotężniejsze historie o miłości, jakie kiedykolwiek istniały.

Czy zawsze się odnajdują? – zaniepokoiłem się.

Nie, nie zawsze, zanim oboje opuszczą ostatnie piekło. Okazuje się jednak, że w szerszej perspektywie utrata kontaktu między nimi może przynieść całkiem pozytywne efekty.

Jak to możliwe!? – zapytałem zdziwiony.

Pomyśl o tym w taki sposób: jeśli ta sama para za każdym razem się odnajduje, wówczas tylko dwie osoby przechodzą poprzez piekielne ognie, spalając wszystkie ze swoich piekielnych energetyk. Jeśli natomiast za każdym razem łącząca ich miłość wskazuje im sposób wydostania się z konkretnego piekła, i stworzą oni nowy związek miłości z inną osobą w nowym piekle, wówczas wzrasta prawdopodobieństwo, że teraz będą to już cztery osoby połączone miłością. Pomaga to skoncentrować się każdej z nich na samej potędze miłości, a nie na innym, pojedynczym osobniku.

Rozumiem. A co z osobami w piekle Maksa, które nie łączą się w pary? Jak się wydostają?

To są Zatwardzialcy, o których już wspominałem. Prawie wszyscy pozostają singlami i to właśnie ich najtrudniej wydostać. Muszą przejść poprzez olbrzymie cierpienie, samotni, żeby w końcu zapragnąć wydostać się z zasięgu bólu piekła emocjonalnego. Trudno jest im zmienić wzorzec energetyczny, nawet jeśli naprawdę tego chcą, ponieważ mają bardzo mało wsparcia z zewnątrz. Zatwardzialcy zwykle popełniają samobójstwo, aby wydostać się z piekła, nawet wtedy, gdy już zrozumieją, że to do niczego nie prowadzi. Ich pragnienie uniknięcia powrotu do piekła, które jest powodem samobójstw, może wytworzyć wzorzec, który sprawi, że będą jakby przeskakiwać z jednego piekła do drugiego. Nazywamy ich Bramkarzami, ponieważ bardzo trudno do nich dotrzeć, nawet jeśli nie znajdują się blisko jądra energetycznego piekieł. Jeśli tam się znajdą, nazywamy ich Zatwardzialcami. Dotarcie do Zatwardzialców jest najtrudniejsze.

Z jakimi jeszcze centrami w Focusie 27 współpracuje Centrum Planowania, żeby pomóc ludziom wydostać się z piekieł? Musi istnieć jakieś tylne wyjście z piekła. Chcę się dowiedzieć, co nim jest -nalegałem. – Jeśli wy w Centrum Planowania koordynujecie wszystko, musicie mieć informacje na temat tylnego wyjścia z piekła. Które centrum je umożliwia?

Masz na myśli szybką drogę ucieczki, wyjście ewakuacyjne, sposób na wcześniejsze opuszczenie jednego z tych piekieł? – spytał domyślnie PŚ.

Nie rozumiałeś mnie wcześniej? – zdziwiłem się.

Doszedłem do tego – uśmiechnął się PŚ.

Co więc jeszcze czyni Centrum Planowania, by ludzie mogli wydostać się z Piekła?

W pewnych wypadkach Pomocnicy udają się do różnych piekieł i nawiązują kontakt z konkretnymi osobami. Niektórzy z nich są odporni na piekła, ponieważ nigdy nie nieśli wzorca energetycznego związanego z tym miejscem. Nie mają żadnych sekretów i lęków, nie ukrywają niczego, co ich dotyczy, co jest częścią ich istoty. Tacy Pomocnicy czasami udają się tam, aby pracować z mieszkańcami piekła. Jednak może im być trudno się tam dostać, a nawet być zauważonym przez mieszkańców, ponieważ nie mają oni w sobie nawet śladu takiego wzorca energetycznego. Jest to bardzo zbliżone do tego, jak ty rozumiesz problemy z postrzeganiem Pomocników przez osoby zawieszone w Focusie 23. Pomocnicy przybywają, żeby pomóc im się wydostać. Pomocnikowi posiadającemu gruntowną, opartą na doświadczeniu wiedzę na temat danego piekła jest o wiele łatwiej skomunikować się z jego mieszkańcami. Czasami Ognie Piekielne pełnią funkcję mentorów w stosunku do Pomocników odpornych na piekielne wzorce energetyczne. Mogą wejść do piekła razem z nimi, jako drużyna, pomagając odpornemu na jego energię Pomocnikowi zrozumieć sposób funkcjonowania danego piekła. Uczą ich również prowadzenia różnych gier w obrębie tego piekła.

Kilka razy użyłeś słowa „gry”. Czy masz przez to na myśli gry, w które grają ludzie? – zapytałem.

Tak. W każdym z piekieł istnieją wzorce zachowań. Na przykład podczas swojego życia fizycznego Max zwykł był zadawać ból emocjonalny innym w pewien szczególny sposób. Wykorzystywał swoją pozycję psychoterapeuty, by skłonić ludzi do dzielenia się z nim swoimi najstaranniej skrywanymi, najgłębszymi i najmroczniejszymi sekretami. Następnie wyjawiał te informacje komuś innemu, by sprowokować konkretną sytuację między dwojgiem ludzi. Był zręcznym manipulatorem, a oni zadawali sobie nawzajem ból. Robił to z powodu swej sadystycznej natury, czerpiąc rozkosz z cierpienia tych dwojga. Grał w grę „chcę popatrzeć, jak walczycie”. Miał wiele takich gier w swoim repertuarze. Jeszcze więcej ich istnieje w obrębie Piekła Sadystów Emocjonalnych. W tym piekle pogrywanie z kimś należy do wzorca, jakim posługują się jego mieszkańcy, wykorzystujący siebie nawzajem w celu zadania ofierze jak największego bólu. Następnie oni z kolei będą ofiarami, będą cierpieć, ponieważ ktoś będzie pogrywał z nimi.

Tak to rozumiałem, dziękuję za wyjaśnienie – odparłem, wracając do mojego pytania. – Poprzez jakie inne centra w Focusie 27 działa Centrum Planowania, aby pokazać wyjście ewakuacyjne z piekła? Czy jest jeszcze inny sposób?

Owszem. Centrum Rehabilitacji – odparł PŚ.

Centrum Rehabilitacji? Nie miałem pojęcia, że takie istnieje.

Pomocnicy tam pracujący to w większości właśnie pary, które pielęgnowały swoją miłość i właśnie w taki sposób wydostały się z piekieł. Inaczej mówiąc, absolwenci piekieł. Nazywamy ich Ogniami Piekielnymi. Są niebywale wykwalifikowani w prowadzeniu wspomnianych gier. Przecież naprawdę grali w większość z nich, zanim zakończyli swoją piekielną edukację. Są wśród nich również Samotnicy. Niektórzy zaś to nawet Zatwardziali Bramkarze. Są to najbardziej wartościowi pracownicy Centrum Rehabilitacji. Czasami udają się do jakiegoś piekła całą grupą: połączona miłością para wraz z Zatwardzialcem lub Bramkarzem. To właśnie oni, właściwie jako jedyni, są w stanie dotrzeć do Bramkarza.

Co robią Ognie Piekielne, żeby wydostać Zatwardzialca z piekła tylnym wyjściem?

Jeśli mamy się posługiwać przykładem piekła Maksa, można powiedzieć, że wkraczają do tego obszaru i prowadzą grę, sprawiającą wrażenie rutynowej gry sadysty emocjonalnego. Znają oni bowiem każdą grę, która może być odgrywana w ich ojczystym piekle (tym, do którego weszli na samym początku). Muszę jednak podkreślić, że nie wszystkie z najlepszych Ogni Piekielnych znają każdą istniejącą grę, jaka może być odgrywana w każdym piekle. Tacy Pomocnicy są już nie na wagę złota, ale na wagę diamentów!

Jak wykorzystują swoją znajomość piekielnych gier?

Pogrywają sobie z Zatwardzialcem. Idzie im to tak gładko, że nawet najlepszy w swoim rodzaju Zatwardzialec bardzo rzadko się w tym połapie. Kobieta Ogień Piekielny może grać z nim w grę zwaną Łatwy Cel. Udaje, że jest łatwym celem dla sadystycznej gry emocjonalnej Maksa, jednak we wszystkim, co on z nią robi, okazuje mu miłość. Jej towarzysz może wejść jako Nowy Najlepszy Przyjaciel Zatwardzialca. Jest to kolejna sadystyczno-emocjonalna gra. Jeśli para Ogni Piekielnych dobierze się w taki sposób do Maksa, ten nigdy się nie zorientuje, co się święci.

A co się święci? – zapytałem.

Zamiast oczekiwanego bólu wynikiem gry będzie akt Czystej Bezwarunkowej Miłości, którą Ognie Piekielne obdarzą Zatwardzialca. W chwili, w której on zda sobie sprawę, że prowadzą z nim grę, zacznie oczekiwać zranienia z ich strony. Jeśli ma na to czas, zacznie rozgrywać z nimi grę, aby zranić ich, zanim oni zranią jego. I nagle, w ostatniej minucie, zostaje zaatakowany, lecz Czystą Bezwarunkową Miłością. Dla sadysty emocjonalnego jest to tak obce uczucie, że czasami na nie odpowiada. Jeśli tak się stanie, otwiera się okno szansy, ponieważ Zatwardzialec staje twarzą w twarz z sytuacją, w której jego przekonania nie są wspierane przez to, czego doświadcza. To jest właśnie klucz pozwalający wydostać każdego z jego Terytorium Systemów Przekonań. Następuje konfrontacja z doświadczeniem sprzecznym z systemem przekonań, którego Zatwardzialcy są więźniami. Zatwardzialec oczekuje zranienia, a zamiast tego jest kochany. W rezultacie tego konfliktu między doświadczeniem a przekonaniem może nastąpić załamanie się systemu przekonań. Jeśli rzeczywiście Zatwardzialec przyjmie miłość, to jej siła będzie w stanie dosłownie „wywalić go” z piekła. Jego doświadczenie odczuwania miłości jest tak potężne i tak bardzo niekompatybilne z energiami piekła, że po prostu on nie może już tam zostać. Zostanie wypchnięty przez tylne wyjście w czymś, co można by nazwać kokonem energii miłości.

Co się dzieje dalej?

Znowu jest wiele możliwości. Pracownicy Centrum Rehabilitacji będą się trzymać blisko niego, żeby jak najdłużej był otoczony uczuciem miłości. Będą z nim rozmawiać, zrobią wszystko, co potrafią, żeby zrozumiał, że przebywał w piekle i że może dokonać wyboru, zdecydować, dokąd chce się teraz udać.

Jaki ma wybór?

Może porzucić uczucie miłości i wrócić do piekła. Może też odłożyć decyzję na później, ale wtedy ryzykuje, że stare uczucia sadyzmu emocjonalnego wrócą i wciągną go na powrót. Zostanie też poinformowany, że może przebywać w otoczeniu poza piekłem, gdzie będzie miał szansę zmienić swój wzorzec energetyczny na stałe.

Co to za miejsce?

Jednym z takich miejsc jest rzeczywistość fizyczna na Ziemi, Bruce. Może wybrać powrót, czyli reinkarnację. To było jedno z pytań na waszej liście, prawda? W jaki sposób oni wracają na Ziemię? Bob uprzedził nas o tym pytaniu – oświadczył PŚ.

Dlaczego właśnie Ziemia?

Znasz już odpowiedź na to pytanie, Bruce. Napisałeś o tym w rozdziale o piekle Maksa.

Żartujesz!

Na Ziemi znajduje się wiele różnych ludzi o różnych wzorcach energetycznych. Pochodzą ze wszystkich piekieł, jakie istnieją. Są wymieszani z tymi, którzy przyszli ze wszystkich możliwych rajów. Jest tam też mnóstwo Ogni Piekielnych, które zdecydowały się ponownie odbyć wycieczkę na Ziemię i pomagać Zatwardzialcom. Rzecz jasna, Ognie Piekielne znają cel swojego pojawienia się na Ziemi, nie zagubią się więc w swoim wcieleniu. Natomiast Zatwardzialcy prawie zawsze zapominają wszystko od razu po ponownych narodzinach.

Dlaczego? – zapytałem.

To już ma związek z odpowiedzią na kolejne pytanie na waszej liście – odparł tajemniczo PŚ.

OK, OK… daj mi chwilkę, żebym mógł je sobie przypomnieć -kręciłem się, przeszukując pamięć, aż w końcu przypomniałem sobie resztę pytań. Jednocześnie zmieniłem je trochę, korzystając z tego, co już usłyszałem od Pracownika.

Co się dzieje po wypchnięciu Zatwardzialca z piekła? Jakie są kolejne etapy procesu powrotu do świata fizycznego, do reinkarnacji?

Cieszę się, że w końcu zadałeś to pytanie. Jest trochę inaczej sformułowane, niż to, które pokazał nam Bob, ale i tak całkiem nieźle to ująłeś – uśmiechnął się PŚ. – Centrum Przeglądu oraz Centrum Rejsów zostają w to zaangażowane już od chwili, gdy Ognie Piekielne wyciągają Zatwardzialca z piekła.

Ach, tak. Centra Przeglądu i Rejsów są już zaangażowane. Jaką rolę odgrywają one w powrocie Zatwardzialca do życia fizycznego na Ziemi?

Ognie Piekielne uprzedzają oba centra, gdy tylko dostrzegą możliwość rozegrania z Zatwardzialcem gry, której konsekwencją będzie porażenie go miłością, dzięki czemu zostanie wypchnięty z piekła tylnym wyjściem. Centrum Rejsów sprawdzi warunki usytuowania odzyskanej osoby z powrotem w ziemskim życiu, zakładając, że Pocisk Miłości zadziała. Jeśli Ognie Piekielne stanowią parę, są wówczas bardzo kreatywne, jeśli chodzi o to, co może zdziałać Pocisk Miłości. Bez zazdrości, nienawiści i podobnych uczuć między nimi są w stanie osiągnąć prawie wszystko. Tak naprawdę jedynie anioły są w stanie dokonać wszystkiego- ostatnie słowa Pracownik wypowiedział jakby sam do siebie, po czym odwrócił się w moim kierunku. – W każdym razie Centrum Rejsów weźmie pod uwagę czas, datę i miejsce, potencjalnych rodziców, warunki ekonomiczne, rasę, wszystkie te czynniki. Skoncentrują się na najlepszym momencie natychmiastowego reinkarnowania po zadziałaniu Pocisku Miłości.

A astrologia? Czy odgrywa tu jakąś rolę? – zapytałem.

Hmm, tak, jest to jedno z narzędzi Pracowników Centrum Rejsów. Będą poszukiwać sekwencji reprezentowanej poprzez te energie i wezmą ją pod uwagę, jeśli chodzi o rozwój aspektów, które Zatwardzialec najprawdopodobniej będzie chciał czy też potrzebował rozwinąć. Będą szukać jak największej liczby okazji, by podczas danego ziemskiego życia Zatwardzialec dokonywał wyborów, dzięki którym będzie mógł zmienić swoją energetykę, włączając w to potencjały Pocisków Miłości i wszelkie inne czynniki.

Potencjały Pocisków Miłości? – jęknąłem.

Okazje, dzięki którym Pomocnicy, fizyczni, bądź niefizyczni, będą mogli dostarczyć Pocisków Miłości podczas życia fizycznego Zatwardzialca. Najlepsza sytuacja to taka, w której obie strony grające w grę osiągną korzyści z tych pocisków. Na przykład jeśli Zatwardzialec nawiąże bliższą relację uczuciową. Dawka miłości w takiej sytuacji może bardzo długoterminowo pomóc mu w uświadomieniu sobie potęgi energii miłości.

W jaki sposób Centrum Rejsów użyje tego rodzaju informacji?

Przygotują oni linię wydarzeń w oparciu o najlepsze aktualnie dostępne miejsce, w które tuż po eksplozji Pocisku Miłości może wejść Zatwardzialec. Owa linia wydarzeń będzie pozostawała w formie myślokształtu, gotowa do ułożenia w Focusie 15 w odpowiednim momencie. Jeśli Ognie Piekielne stanowią parę, wówczas dla nich obojga również zostanie ułożona linia wydarzeń.

Linia wydarzeń dla nich?

Jeśli planują reinkarnować wraz ze swoim „podopiecznym”, będą musieli zaplanować własne warunki życiowe – odparł PS. -Centrum Rejsów ułoży linie przecięcia w taki sposób, żeby mogli się spotkać w życiu i pracować z Zatwardzialcem. Jednocześnie będą żyć swoim własnym życiem. Sam rozumiesz. Centrum Rejsów po prostu ułoży linie, które przetną się w odpowiedniej chwili. To wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane, Bruce, ledwie dotykamy tego tematu.

Jaką rolę w ponownej inkarnacji takiej osoby odgrywają Ognie Piekielne?

Odzyskają tę osobę z piekła, wytłumaczą jej sytuację i wybory, jakich może dokonać. Rozumiesz, wolna wola. Być może odzyskany człowiek pozwoli, żeby energia miłości wygasła. Zostanie wtedy wciągnięty z powrotem do piekła, które właśnie opuścił, lub innego. Może też rozpocząć naukę fachu w Centrum Rehabilitacji, albo wybrać jeszcze jedno życie na Ziemi. Zostaje mu wyjaśnione, że podczas ziemskiego życia będzie przez jakiś czas odcięty od informacji, które właśnie zdobył (utraci pamięć). Nie ma żadnej gwarancji, jeśli chodzi o długość jego pobytu, po prostu jedno ziemskie życie. Wyjaśniają, że będzie tam przebywał w towarzystwie bardzo różnych osób, a nie jak w piekle Maksa jedynie pośród sadystów emocjonalnych. Osoby te będą prezentować różne przekonania i drogi wyboru, a dzięki temu on sam ma szansę zmienić swoją energetykę, naśladując je. Niektóre z takich mądrych wyborów będą w stanie kompletnie odwrócić wszystkie wzorce energetyczne rezonujące z potencjalnymi piekłami, do których mógłby trafić. Wyjaśniają mu to wszystko bardzo szczegółowo. Informują też, że nie ma zbyt wiele czasu do namysłu, ponieważ Centrum Rejsów ustaliło już konkretny czas narodzin. Ten ktoś sam decyduje o tym, co wybierze. Jedną z opcji jest oczywiście praca w Centrum Rehabilitacji. Jeśli zwleka z podjęciem decyzji, a w międzyczasie nie zostanie wciągnięty przez któreś z piekieł, może podjąć ryzyko i wskoczyć w życie ziemskie bez większego wsparcia i po prostu mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Co w przypadku, gdy natychmiast zdecyduje się na nowe wcielenie i jest gotów do powrotu na Ziemię?

Wtedy udaje się do Centrum Przeglądu. Oczywiście upraszczam trochę, ale większość już pojmujesz. – powiedział PŚ. – Centra Przeglądu i Rejsów muszą koordynować swoje czynności z wyprzedzeniem, tak aby ci z Rejsów wiedzieli, jakiego rodzaju wejścia w ziemskie życie mają szukać. Jednocześnie ci z Przeglądów muszą wiedzieć, nad czym w danym życiu może pracować konkretny Zatwardzialec. Pomiędzy tymi dwoma centrami dzieje się bardzo wiele, wspólna praca, wymiana informacji, i to nawet zanim upewnią się, czy „podopieczny” ma w ogóle zamiar wracać na Ziemię.

OK, powiedzmy, że się zdecydował. Zostaje zabrany do Centrum Przeglądu i co dalej? – zapytałem.

Zanim cokolwiek się wydarzy, Ognie Piekielne otoczą go tak grubym kokonem energii miłości, że… zostanie zaszczepiony. Pomoże mu uniknąć kłopotów aż do chwili podjęcia ostatecznej decyzji skoku w ziemską czasoprzestrzeń.

Otoczą go kokonem?

Nazywamy to w ten sposób, bo bardzo przypomina kokony gąsienic i motyli. Kokon energii miłości jest zwykle puszysty i biały. Zdarza się, że kolor jest trochę inny, ale efekt pozostaje ten sam. Zatwardzialec jest całkowicie świadomy, jakkolwiek wzorce energetyczne przez niego podtrzymywane wciąż są jego częścią. Kokon pełni funkcję izolatora, jest czymś w rodzaju klatki Faradaya1. Osoba w jego wnętrzu nie odczuwa przyciągania piekieł, których energetykę nosi w sobie. Ale w każdej chwili może zmienić decyzję, po prostu rozerwać kokon i… udać się do któregoś z nich.

Czy coś takiego się zdarza?

Nieczęsto, ale jednak się zdarza – odpowiedział ze smutkiem PŚ. – Coś ci powiem, Bruce. Jeśli chcesz zobaczyć płaczącego anioła, bądź w pobliżu w takiej chwili. Ognie Piekielne bardzo ciężko to znoszą. Mają w sobie tak wiele miłości, wiedzą, do czego zdolny jest biedny diabeł. Przeszli przez ognie piekielne, żeby zostać tym, kim są teraz, wiedzą więc, jak długa i bolesna to droga. Prowadzi ona przez tysiące piekieł i trzeba ją przebyć samemu. Wiedzą, co czeka Zatwardzialca po dokonaniu takiego wyboru. W takiej chwili zobaczysz łzy w oczach Ogni Piekielnych! Płaczący anioł to najgorszy cholerny widok, jaki możesz sobie wyobrazić. Wydawało mi się, że zauważyłem łzę w oku Pracownika, która pojawiła się pod wpływem nagłego wspomnienia.

Co się dzieje z Zatwardzialcem w Centrum Przeglądu?

Gdy już tam trafi, ogląda swoje ostatnie osiągnięcia i przyszłe możliwości. Przegląd pozwala mu dojrzeć w szerszym wymiarze przyczynę jego pobytu w danym piekle. Ogląda swoje przejścia przez różne piekła i ziemskie wcielenia. Wszystko, cokolwiek może mu pomóc zrozumieć wzorzec energetyczny, który nabył, i decyzje, które podejmował na drodze wiodącej do piekła.

Nie jest to chyba zbyt przyjemne?

Raczej nie. Pracownicy Przeglądów mają zawsze pod ręką mnóstwo chusteczek. To znaczy chciałem powiedzieć, że to może być dość przytłaczające, kiedy widzisz całe swoje istnienie na wielkim ekranie. Cały czas próbowałeś i za każdym razem oblewałeś egzamin polegający na zmianie wzorca energetycznego. Najgorsze momenty to te, gdy mogłeś spróbować to zrobić, ale tego nie zrobiłeś. Zatwardzialec, oglądając film swoich egzystencji, zdaje sobie sprawę, jak łatwo wpaść z powrotem w działanie danego wzorca. Uświadamia sobie, ile już razy umierał i powracał wciąż do tego samego piekła. Tak, to może być bardzo trudny proces. Nie jest to Sąd, ale raczej Wiedza.

Dlaczego Centrum Przeglądu uczestniczy w tym w taki sposób?

Dobrze jest mieć dobry wgląd w „przeszłość”, zanim się podejmie ryzyko kolejnego wcielenia. Życie na Ziemi nie jest tak bolesnym doświadczeniem jak to w piekle Systemu Przekonań. Ziemskie wcielenie może być nagrodzone, jeśli Zatwardzialec zmieni swoją energetykę. Może nawet uwolnić się po śmierci i nie zostać wciągnięty przez żadne z piekieł. Nadal jednak dużo ryzykuje. Jeśli dokona wyborów, które wzmocnią jego wzorzec energetyczny sadysty emocjonalnego, może się wpakować na jeszcze gorszy poziom swojego piekła Systemu Przekonań, skąd jeszcze trudniej się wydostać. Co gorsza, może przejąć energetykę innego z piekieł. Wówczas będzie miał więcej piekieł do przebycia po śmierci. To jest jak rosyjska ruletka, takich decyzji nie podejmuje się lekko.

Powiedzmy, że nasz konkretny Zatwardzialec decyduje się i wchodzi w to. Co wtedy? – zapytałem.

Zabiera ze sobą wzorzec energetyczny, wskakuje w stworzony przez Pracowników Centrum Rejsów myślokształt linii czasu/wydarzeń i wszystko toczy się dalej. Jest w drodze do kolejnego życia na Ziemi, ma kolejną szansę. Jest jeszcze coś… Oj, twój przyjaciel gdzieś odpływa – PŚ skierował moją uwagę w stronę Tony”ego. Gdy na niego spojrzałem, zrozumiałem, że robił wysiłki, żeby się skoncentrować na naszej rozmowie, lecz PŚ miał rację: Tony był przeładowany i powinien już zakończyć wyprawę.

W takim razie dziękuję za szczegółowe odpowiedzi. Otrzymałem kilkaset razy więcej informacji, niż mógłbym się spodziewać. Chciałbym dowiedzieć się jeszcze więcej na temat piekieł, to jest naprawdę fascynujące. Mam nadzieję, że się znowu spotkamy.

Były to fragmenty książki „Podróż do ojca ciekawości” Bruca Moen’a. Polecam jego wszystkie książki.

Podobał Ci się post? Show some LOVE i podziel się nim ze znajomymi.

4 Comments


  • Cudowny post, humor i dystans! Plus ogolnie bardzo fajny blog :) Gratuluje! :)

    • Dzięki i pozdrawiam z tropików ;)

  • Milo mi czytac Twoje posty. Dodaja mi humoru.

    • Dziękuję, ja natomiast lubię czytać takie komentarze :)

Leave a Reply

Your email address will not be published Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.